حجاب کانون همه ی زیبایی ها (1)

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

امکانات وب

پر مخاطب ها

آرشیو مطالب

برچسب ها

* پوشیدگی و حجاب زنان تاثیری مستقیم بر سلامت روحی و اخلاقی جامعه دارد.  

 

 

 

* استاد مطهري: وقتی زن پوشیده و سنگین از خانه بیرون رود و جانب عفاف و پاکدامنی را رعایت کند، افراد فاسد و مزاحم جرات نمی کنند متعرض آن ها شوند .

 

 

 

* استاد مطهري: شرافت زن اقتضا می کند وقتی از خانه بیرون می رود ، متین و سنگین و با وقار باشد. درطرز رفتار ولباس پوشیدنش هیچ گونه عملی که باعث تحریک و تهییج شود به کار نبرد.

 

 

 

* پوشش ظاهری هر انسانی ، بیانگر اعتقاد درونی اوست و حتی در میان معتقدان به یک فرهنگ، می توان میزان اعتقاد هرکس را از روی لباسش حدس زد. 

 

* با مشاهده ی لباس و آرایش و پوشش ظاهری خانم ها ، می توان به روحیات و حالات و شخصیت شوهران آنها پی برد.

 

 

* رسول خدا صلی الله علیه و آله: هر زنی خود را خوشبو کند و از خانه خارج شود، مشمول لعنت الهی است تا وقتی به خانه برگردد.  

 

 

* رسول خداصلی الله علیه و آله: زنان را از آرایش برای غیر شوهرشان نهی می کرد و می فرمود: هرکس چنین کند،  خداوند حق دارد او را به آتش جهنم بسوزاند. 

 

 

 

* رسول خدا صلی الله علیه و آله: زنی که از خانه اش در حالی که خود را آراسته و عطر زده خارج گردد و شوهرش به این کار راضی باشد ، برای هر گامی که آن زن در بیرون از خانه بر می دارد ، خانه ای در دوزخ برای شوهر او ساخته می گردد.  

 

* پوشیدن هر گونه لباسی که عرفا مهیج است و جلب توجه نامحرم می کند ، حرام است، چه برای زن و چه برای مرد. 

 

* استاد مطهري: تمایل مرد به نگاه کردن و چشم چرانی است نه به خود نمایی ، و برعکس تمایل زن ، بیشتر به خود نمایی است نه به چشم چرانی؛ تمایل مرد به چشم چرانی، بیشتر زن را تحریک به خود نمایی می کند.

 

 

* شهید مطهري: هرچیزی که موجب جلب توجه مردان می گردد ، مانند استعمال عطرهای تند و همچنین آرایش های جالب نظر در چهره ، ممنوع است . به طور کلی زن در معاشرت نباید کاری بکند که موجب تحریک و تهییج و جلب توجه مردان نامحرم گردد.

 

 

 

* استاد مطهري: مصلحت خانوادگی ایجاب می کند که خارج شدن زن از خانه توام با جلب رضایت شوهر و مصلحت اندیشی او باشد . البته مرد هم باید در حدود مصالح خانوادگی نظر بدهد .

 

 

 

 

* رسول خداصلی الله علیه و آله: هفت نفر را لعنت کرد که یکی از آنها مردی است که درباره ی پوشش و عفت همسرش بی توجه است.  

 

 

 

 

 

* رسول اکرم صلی الله علیه و آله: نگاه کردن ، تیری است زهر آلود از ناحیه ی شیطان ، چه بسیار نگاه هایی که بعد ها حسرت ها و تاسف های طولانی بدنبال خود آورده اند .

 

 

 

 

 

 

* شهید مطهري: به نیروی تقوا و ایمان در مقابل موجبات همه گناهان می توان تکیه کرد مگر در مورد گناهان مربوط به غریزه جنسی.

* درهمه فرهنگ ها ، به همه گوناگونی و تضاد ها ، انسان های شریف و با شخصیت از پوشیدن لباس های جلف و زننده و سبک پرهیز دارند ، اینان که از شخصیتی متعادل و رشد یافته بهره مندند ، به شدت از انگشت نما شدن امتناع می ورزند.  

 

 

 

* خانم ها ، نباید در هنگام صحبت کردن با نامحرم ، صدای خود را رقیق و نازک کنند به گونه ای که اگر در دل مخاطب مرضی باشد او را به خود جلب کنند ، اگرچه درباره ی مطالبی عادی صحبت کنند. احکام روابط زن و مرد صفحه 158

 

 

 

 

 

* شهید مطهري: ممکن است زن یک طرز لباس بپوشد یا راه برود که اطوار و افعالش حرف بزند ، فریاد بزند که به دنبال من بیا ، سر به سر من بگذار ، متلک بگو.

 

 

 

 

* پوشیدن چادرهایی که موها و یا هر جای بدن از پشت آن نمایان باشد ، جایز نیست و خانم ها ، مخصوصا در منزل اگر نامحرمی هست باید از پوشیدن این گونه چادرها خود داری کنند.  احکام روابط زن و مرد  

 

* خانم ها نمی توانند با پای بدون جوراب در مقابل نامحرم رفت و آمد کنند و یا اگر نامحرم در خانه است بدون جوراب در مقابل او ظاهر شوند اگر چه نامحرم، برادر شوهر، شوهر خواهر و یا نامحرم دیگری باشد. احکام روابط زن و مرد  

 

 

 

 

 

* جوراب های نازک که پوست پا نمایان باشد ، حکم پوشش ندارد و خانم ها باید از پوشیدن این گونه جوراب ها در مقابل نامحرم ، اجتناب کنند . احکام روابط زن و مرد  

 

 

* اگر نامحرم در عکس حجاب کامل را رعایت نکرده است در این صورت اگر مرد ، آن زن را می شناسد نمی تواند به عکس او نگاه کند و اگر او را نمی شناسد ، می تواند به عکس نامحرم نگاه کند مشروط به آنکه به قصد لذت و ریبه نباشد. احکام روابط زن و مرد 

 

* افرادی که به گونه ای در اندرون خویش احساس حقارت ، و خود کم بینی و نوعی نقص و کمبودِ روانی می نمایند ، می کوشند تا با لباس های جلف و غیر متعارف و انگشت نما شدن ، توجه دیگران را به خود جلب نموده و از این راه بر نقایص خویش سرپوش گذارده و کمبود های خود را جبران نمایند.

 

* شهید مطهري: جوانان ولگرد ، همیشه متعرض زنان جلف و سبک و لخت و عریان  می گردند، وقتی که به آنها اعتراض می شود که چرا مزاحم می شوید، می گویند: اگر دلش این چیز ها را  نمي خواست، با این وضع بیرون نمی آمد.

 

* خداوند به زن اجازه نداده است كه به بهانة آزادي،  با نعمت هاي عطا شده از سوي آفريدگار به او، بندگان خدا را به بند كِشد و به اسارت خود درآورد.

 

*آنچه زن با توسل به خودنمايي به دست مي آورد « نماي آزادي است نه خود آزادي»

 

* با تأسف، در چنين موقعيتي بعضي از دختران جوان خیال می کنند كه سنت شكني و بي اعتنايي به اصول مذهب، علامت رشد فكري و اجتماعي است، به همين سبب از هرچه نشان دهندة پايبندي آنان به اصول اخلاقي و مذهبي است فاصله مي گيرند و در رفتار خود شيوة  بي تفاوتي و آزاد منشانه بر  مي گزينند.

 

 

* دختران و زنان مسلمان باید بدون گوش دادن به حرف این وآن و بنا بر وظیفه ی شرعی و الهی خویش، حجاب و پوشش خود را رعایت کنند؛ چرا که زنان و دختران مسلمان تسلیم خداوند هستند و اگر کسی آنها را به واسطه ی حجاب مورد توهین و تمسخر قرار داد، در اصل، سخنان خداوند را مورد تمسخر قرار داده است و خداوند خود بر این مسأله آگاه است. خداوند در قرآن در سوره ی مائده آیه ی 54 نوید داده است که در آینده گروهی را برای حمایت از اسلام بر می انگیزم که یکی از صفات این گروه این است که از سرزنشِ سرزنش کنندگان نمی ترسند و به سخنان آنها توجه نمی کنند.

 

 

 

 

 

* نگاه کردن به نامحرم ، حتی به وجه و کفین او به قصد لذت یا ترس به مفسده افتادن، حرام است.  احکام روابط زن و مرد  

 

* اگر خانمی بداند نامحرمی با قصد لذت و ریبه به دست و صورت او نگاه می کند ، اگر چه وجه و کفین او زینت نداشته باشد ، باید این دو موضع را از نامحرم بپوشاند. احکام روابط زن و مرد

 

 

نویسنده : روابط عمومی بنیاد دعبل خزاعی بوشهر بازدید : 888 تاريخ : يکشنبه 16 مهر 1391 ساعت: 7:01
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها