حجاب کانون همه ی زیبایی ها (1)

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس

آرشیو مطالب

جستجوگر

امکانات وب

پر مخاطب ها

برچسب ها

* پوشیدگی و حجاب زنان تاثیری مستقیم بر سلامت روحی و اخلاقی جامعه دارد.  

 

 

 

* استاد مطهري: وقتی زن پوشیده و سنگین از خانه بیرون رود و جانب عفاف و پاکدامنی را رعایت کند، افراد فاسد و مزاحم جرات نمی کنند متعرض آن ها شوند .

 

 

 

* استاد مطهري: شرافت زن اقتضا می کند وقتی از خانه بیرون می رود ، متین و سنگین و با وقار باشد. درطرز رفتار ولباس پوشیدنش هیچ گونه عملی که باعث تحریک و تهییج شود به کار نبرد.

 

 

 

* پوشش ظاهری هر انسانی ، بیانگر اعتقاد درونی اوست و حتی در میان معتقدان به یک فرهنگ، می توان میزان اعتقاد هرکس را از روی لباسش حدس زد. 

 

* با مشاهده ی لباس و آرایش و پوشش ظاهری خانم ها ، می توان به روحیات و حالات و شخصیت شوهران آنها پی برد.

 

 

* رسول خدا صلی الله علیه و آله: هر زنی خود را خوشبو کند و از خانه خارج شود، مشمول لعنت الهی است تا وقتی به خانه برگردد.  

 

 

* رسول خداصلی الله علیه و آله: زنان را از آرایش برای غیر شوهرشان نهی می کرد و می فرمود: هرکس چنین کند،  خداوند حق دارد او را به آتش جهنم بسوزاند. 

 

 

 

* رسول خدا صلی الله علیه و آله: زنی که از خانه اش در حالی که خود را آراسته و عطر زده خارج گردد و شوهرش به این کار راضی باشد ، برای هر گامی که آن زن در بیرون از خانه بر می دارد ، خانه ای در دوزخ برای شوهر او ساخته می گردد.  

 

* پوشیدن هر گونه لباسی که عرفا مهیج است و جلب توجه نامحرم می کند ، حرام است، چه برای زن و چه برای مرد. 

 

* استاد مطهري: تمایل مرد به نگاه کردن و چشم چرانی است نه به خود نمایی ، و برعکس تمایل زن ، بیشتر به خود نمایی است نه به چشم چرانی؛ تمایل مرد به چشم چرانی، بیشتر زن را تحریک به خود نمایی می کند.

 

 

* شهید مطهري: هرچیزی که موجب جلب توجه مردان می گردد ، مانند استعمال عطرهای تند و همچنین آرایش های جالب نظر در چهره ، ممنوع است . به طور کلی زن در معاشرت نباید کاری بکند که موجب تحریک و تهییج و جلب توجه مردان نامحرم گردد.

 

 

 

* استاد مطهري: مصلحت خانوادگی ایجاب می کند که خارج شدن زن از خانه توام با جلب رضایت شوهر و مصلحت اندیشی او باشد . البته مرد هم باید در حدود مصالح خانوادگی نظر بدهد .

 

 

 

 

* رسول خداصلی الله علیه و آله: هفت نفر را لعنت کرد که یکی از آنها مردی است که درباره ی پوشش و عفت همسرش بی توجه است.  

 

 

 

 

 

* رسول اکرم صلی الله علیه و آله: نگاه کردن ، تیری است زهر آلود از ناحیه ی شیطان ، چه بسیار نگاه هایی که بعد ها حسرت ها و تاسف های طولانی بدنبال خود آورده اند .

 

 

 

 

 

 

* شهید مطهري: به نیروی تقوا و ایمان در مقابل موجبات همه گناهان می توان تکیه کرد مگر در مورد گناهان مربوط به غریزه جنسی.

* درهمه فرهنگ ها ، به همه گوناگونی و تضاد ها ، انسان های شریف و با شخصیت از پوشیدن لباس های جلف و زننده و سبک پرهیز دارند ، اینان که از شخصیتی متعادل و رشد یافته بهره مندند ، به شدت از انگشت نما شدن امتناع می ورزند.  

 

 

 

* خانم ها ، نباید در هنگام صحبت کردن با نامحرم ، صدای خود را رقیق و نازک کنند به گونه ای که اگر در دل مخاطب مرضی باشد او را به خود جلب کنند ، اگرچه درباره ی مطالبی عادی صحبت کنند. احکام روابط زن و مرد صفحه 158

 

 

 

 

 

* شهید مطهري: ممکن است زن یک طرز لباس بپوشد یا راه برود که اطوار و افعالش حرف بزند ، فریاد بزند که به دنبال من بیا ، سر به سر من بگذار ، متلک بگو.

 

 

 

 

* پوشیدن چادرهایی که موها و یا هر جای بدن از پشت آن نمایان باشد ، جایز نیست و خانم ها ، مخصوصا در منزل اگر نامحرمی هست باید از پوشیدن این گونه چادرها خود داری کنند.  احکام روابط زن و مرد  

 

* خانم ها نمی توانند با پای بدون جوراب در مقابل نامحرم رفت و آمد کنند و یا اگر نامحرم در خانه است بدون جوراب در مقابل او ظاهر شوند اگر چه نامحرم، برادر شوهر، شوهر خواهر و یا نامحرم دیگری باشد. احکام روابط زن و مرد  

 

 

 

 

 

* جوراب های نازک که پوست پا نمایان باشد ، حکم پوشش ندارد و خانم ها باید از پوشیدن این گونه جوراب ها در مقابل نامحرم ، اجتناب کنند . احکام روابط زن و مرد  

 

 

* اگر نامحرم در عکس حجاب کامل را رعایت نکرده است در این صورت اگر مرد ، آن زن را می شناسد نمی تواند به عکس او نگاه کند و اگر او را نمی شناسد ، می تواند به عکس نامحرم نگاه کند مشروط به آنکه به قصد لذت و ریبه نباشد. احکام روابط زن و مرد 

 

* افرادی که به گونه ای در اندرون خویش احساس حقارت ، و خود کم بینی و نوعی نقص و کمبودِ روانی می نمایند ، می کوشند تا با لباس های جلف و غیر متعارف و انگشت نما شدن ، توجه دیگران را به خود جلب نموده و از این راه بر نقایص خویش سرپوش گذارده و کمبود های خود را جبران نمایند.

 

* شهید مطهري: جوانان ولگرد ، همیشه متعرض زنان جلف و سبک و لخت و عریان  می گردند، وقتی که به آنها اعتراض می شود که چرا مزاحم می شوید، می گویند: اگر دلش این چیز ها را  نمي خواست، با این وضع بیرون نمی آمد.

 

* خداوند به زن اجازه نداده است كه به بهانة آزادي،  با نعمت هاي عطا شده از سوي آفريدگار به او، بندگان خدا را به بند كِشد و به اسارت خود درآورد.

 

*آنچه زن با توسل به خودنمايي به دست مي آورد « نماي آزادي است نه خود آزادي»

 

* با تأسف، در چنين موقعيتي بعضي از دختران جوان خیال می کنند كه سنت شكني و بي اعتنايي به اصول مذهب، علامت رشد فكري و اجتماعي است، به همين سبب از هرچه نشان دهندة پايبندي آنان به اصول اخلاقي و مذهبي است فاصله مي گيرند و در رفتار خود شيوة  بي تفاوتي و آزاد منشانه بر  مي گزينند.

 

 

* دختران و زنان مسلمان باید بدون گوش دادن به حرف این وآن و بنا بر وظیفه ی شرعی و الهی خویش، حجاب و پوشش خود را رعایت کنند؛ چرا که زنان و دختران مسلمان تسلیم خداوند هستند و اگر کسی آنها را به واسطه ی حجاب مورد توهین و تمسخر قرار داد، در اصل، سخنان خداوند را مورد تمسخر قرار داده است و خداوند خود بر این مسأله آگاه است. خداوند در قرآن در سوره ی مائده آیه ی 54 نوید داده است که در آینده گروهی را برای حمایت از اسلام بر می انگیزم که یکی از صفات این گروه این است که از سرزنشِ سرزنش کنندگان نمی ترسند و به سخنان آنها توجه نمی کنند.

 

 

 

 

 

* نگاه کردن به نامحرم ، حتی به وجه و کفین او به قصد لذت یا ترس به مفسده افتادن، حرام است.  احکام روابط زن و مرد  

 

* اگر خانمی بداند نامحرمی با قصد لذت و ریبه به دست و صورت او نگاه می کند ، اگر چه وجه و کفین او زینت نداشته باشد ، باید این دو موضع را از نامحرم بپوشاند. احکام روابط زن و مرد

 

 

نویسنده : روابط عمومی بنیاد دعبل خزاعی بوشهر بازدید : 883 تاريخ : يکشنبه 16 مهر 1391 ساعت: 7:01

آخرین مطالب

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :