احادیث گوناگون

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

امکانات وب

پر مخاطب ها

آرشیو مطالب

برچسب ها

* حضرت محمد صلی الله علیه وآله: چهل سالگان! زراعتی هستید که درو کردن شما نزدیک شده؛ پنجاه سالگان! چه چیزی پیش فرستاده اید؟ شصت سالگان! بشتابید برای حساب؛ هفتاد  ساله ها ! خود را جزء مردگان به شمار آرید. 

* حضرت محمد صلی الله علیه وآله: به فرزندِ نافرمان از طرف خداوند گفته می شود: هر کار(عمل عبادی) می خواهی بکن، من تو را نمی آمرزم.

* امام صادق علیه السلام: از جمله گناهانی که فضا را تیره و تار می کند نافرمانی پدر و مادر است.

* امام هادی علیه السلام: نافرمانی والدین، تنگدستی می آورد و به ذلت می کشاند.

* امام صادق علیه السلام: هرکس به پدر و مادر خود که به او ستم کرده اند کینه توزانه و خیره نگاه کند، خداوند هیچ نمازی را از او نمی پذیرد.

* امام صادق علیه السلام: نیکی به (اطاعت از) پدر و مادر واجب است، اما اگر مشرک بودند، (تو را به گناه دعوت کردند و از انجام دستورات خداوند بازداشتند)، در کار گناه از آنها و از هیچ کس دیگر پیروی و اطاعت مکن؛ زیرا در معصیت خالق از هیچ مخلوقی اطاعت نباید کرد.

* امام صادق علیه السلام حكايت فرمودند كه : روزى ابليس بر حضرت يحيى علیه السلام ظاهر شد در حالى كه ريسمان هاى فراوانى به گردنش آويخته بود؛ حضرت يحيى علیه السلام پرسيد: اين ريسمان ها چيست ؟ ابليس گفت : اينها شهوات و خواسته هاى نفسانى بنى آدم است كه با آنها گرفتارشان   مى كنم . حضرت يحيى علیه السلام پرسيد: آيا چيزى از ريسمان ها هم براى من هست ؟ ابليس گفت : بعضى اوقات پرخورى كرده اى و تو را از نماز و ياد خدا غافل كرده ام .

حضرت يحيى علیه السلام فرمود: به خدا قسم ، از اين به بعد هيچ گاه شكمم را از غذا سير نخواهم كرد. ابليس گفت : به خدا قسم ، من هم از اين به بعد هيچ مسلمان موحدى را نصيحت نمى كنم .

امام صادق علیه السلام در پايان اين ماجرا فرمود: به خدا قسم ، بر جعفر و آل جعفر لازم است هيچ گاه شكم شان را از غذا پر نكنند. و هيچ گاه براى دنيا كار نكنند!

* روزی پيامبر صلی الله علیه وآله: پس از نماز صبح رو به اصحاب كرد و نام افرادی را بر زبان آورد و پرسيد: آيا اينان در نماز جماعت حاضرند يا نه. اصحاب پاسخ دادند: خير؛ سپس پيامبر پرسيد:  آيا در شهر نيستند و به مسافرت رفته اند؟ ياران پاسخ دادند: خير. آنگاه پيامبر فرمودند: هيچ نمازی مثل نماز صبح و عشاء بر منافقين سنگين نيست و اگر مردم فضيلت اين دو نماز را می دانستند، به هر وسیله می آمدند، هر چند خود را به سختی روی زمين بكشند.

* رسول اکرم صلی الله علیه وآله: خداوندا ! دوست دارم بدانم کدام بنده ات را بیشتر دوست می داری تا من نیز او را دوست بدارم؟ ای محمد! هرگاه دیدی بنده ام بسیار به یاد من است، بِدان که من این توفیق را به او داده ام و دوستش دارم؛ و هرگاه دیدی که بنده ام به یاد من نیست، من او را از این کار محروم کرده ام و او را دشمن داشته ام.

*آیت الله بهجت: آمده ایم تا زندگی کنیم که قیمتی پیدا کنیم، نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم.  

نویسنده : روابط عمومی بنیاد دعبل خزاعی بوشهر بازدید : 605 تاريخ : سه شنبه 20 تير 1391 ساعت: 1:41
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها