غیبت از نگاه معصوم

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

امکانات وب

پر مخاطب ها

آرشیو مطالب

برچسب ها

* امام علی علیه السلام: از پستی و فرومایگیِ باطن آدمی غیبت کردن است.

* امام علی علیه السلام: غیبت کردن از نشانه های شخصِ دو رو و منافق است.

* امام علی علیه السلام: پست ترین مردم نزد خداوند غیبت کنندگان هستند.

 * امام کاظم علیه السلام: ملعون است کسی که از کسی غیبت کند.

* حضرت محمد صلی الله علیه وآله: اگر یکی از شما گوشتِ مُرداری را بخورد تا سیر شود بهتر از آن است که با غیبت کردن گوشت مسلمانی را بخورد.

* حضرت محمد صلی الله علیه وآله: گوش های خود را از شنیدن غیبت دور نگاه دارید زیرا گوینده و شنونده ی غیبت هر دو در این گناه بزرگ شریک هستند.

* حضرت محمد صلی الله علیه وآله: هر کس در مورد مسلمانی غیبت کند روزه اش باطل می شود نماز و وضویش بی اجر می ماند و در روز قیامت با بوی گندی بدتر از بوی مُردارِ متعفن محشور می شود به حدی که اهل محشر از بوی گند او آزرده می شوند اگر چنین کسی قبل از توبه از کار زشت خود بمیرد در حالی مرده است که به حریم الهی تجاوز نموده و حرام خداوند را حلال شمرده است.

*غیبت چیست؟*      

* حضرت محمد صلی الله علیه وآله: آیا می دانیدغیبت چیست؟ غیبت آن است که از کسی (در غیاب او) چیزی بگویی که دوست ندارد گفته شود؛ اصحاب پرسیدند: اگر آنچه می گوییم در او باشد باز هم  غیبت است؟ پیامبر فرمودند: اگر آنچه می گویید، در او باشد، غیبتش کرده ای و اگر آنچه می گویید، در او نباشد، به وی بُهتان زده ای.

* پاداش دفاع از غیبت شونده *

* حضرت محمد صلی الله علیه وآله: هر کس از آبروی مسلمانی که درباره ی او غیبت شده است دفاع کند، بهشت بر او واجب می شود.

* حضرت محمد صلی الله علیه وآله: اگر در میان جمعی بودی و از کسی غیبت شد، به یاری آن فردی که از او غیبت می شود بر خیز و آن جمع را از غیبت کردن بازدار و از میانشان بلند شو و برو.

* حضرت محمد صلی الله علیه وآله: هر کس در مجلسی بشنود که از کسی غیبت می شود و او از آبروی فردی که از او غیبت می شود دفاع کند، خداوند هزار بدی را در دنیا وآخرت از او دفع کند.

نویسنده : روابط عمومی بنیاد دعبل خزاعی بوشهر بازدید : 920 تاريخ : سه شنبه 20 تير 1391 ساعت: 1:17
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123